Nasi Darczyńcy

Nasi Darczyńcy

Logo-Bednarz-350px.png
Gmina-Grybow-m.jpg
PUK-logo-n.jpg
0692-meden-inmed.png
logo-mdm-NT-300px.jpg
Nordi-logo-120px.jpg
logo250px.png
Revesen-logo-220px.jpg
Logo-Sulowicz-350px.png
Skladnica-logo-n.jpg
Wod-bud.jpg

Jak odliczyć darowiznę?

Kwotę darowizny dokonanej przez osoby fizyczne dla FPON, np. tytułem: „opieka nad nieuleczalnie chorymi w ich domach” można odliczyć od podstawy opodatkowania (dochodu), do 6% dochodu.

Darowizny dokonane przez osoby prawne na rzecz Hospicjum im. Chrystusa Króla można odliczyć od podstawy opodatkowania (dochodu), do 10% dochodu na każdy rok podatkowy.

Podstawa prawna

Podstawa prawna: Art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. A w zw. z Art. 26 ust. 5 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz Art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.

HospicjumStroze-1100px.jpg

Wpłaty poprzez media

 

Przekazując datki możesz użyć przycisku “Wesprzyj nas”, by skorzystać z możliwości wpłat za pomocą serwisu SiePomaga. Możesz wybrać wysokość wpłaty lub ustalić ją indywidualnie. 

 

W razie pytań prosimy o kontakt