Podaruj 1.5%

Jak przekazać nam 1,5% podatku?

Wszystkie osoby odprowadzające podatek, mają możliwość przekazania 1,5% jego wartości na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego (OPP) w tym właśnie na nasze Hospicjum. Wymaga to niewielkiego nakładu czasu, a dla nas i naszych podopiecznych to wielkie wsparcie. Jeśli chcesz przekazać nam 1,5% podatku, a nie wiesz jak to zrobić, przeczytaj poniższy artykuł.

HospicjumStroze-1100px.jpg

Czym właściwie jest przekazywanie 1,5% z podatku?

Każdy z obywateli Polski, jest zobowiązany do odprowadzania rocznego podatku do budżetu państwa. Istnieje jednak możliwość, aby 1,5% z kwoty podatku przekazać na rzecz organizacji pozarządowych zamiast wpłacać ją do budżetu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że podatnik przekazujący 1,5% nie jest z tego powodu obciążany żadnymi dodatkowymi kosztami.

W jaki sposób można przekazać 1,5%?

Przekazanie 1,5% podatku nie jest trudne i zajmuje tylko kilka chwil. Wystarczy wpisać nr KRS naszej Fundacji (KRS 0000028676) podczas rozliczania PIT-u, obliczyć podatek i odliczyć z niego 1,5%, a otrzymaną kwotę wpisać w specjalną rubrykę.Wspierając naszą Fundację przekazanym podatkiem, podatnicy mogą także zadecydować o celu szczegółowym, na jaki zostanie przeznaczone 1,5 procenta. Chodzi tu głównie o subkonta poszczególnych podopiecznych. Dlatego, jeżeli chcemy pomóc konkretnemu podopiecznemu, należy zawrzeć to w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%”.Przypominamy również, że przekazywane 1,5% nie jest darowizną, ulgą ani kwotą powiększająca podatek. To nic innego jak możliwość zdecydowania o przekazaniu części należnego Państwu podatku na wybrany cel.

W rocznej deklaracji PIT znajdują się pola, w których można wyrazić zgodę na przekazanie do fundacji swoich danych osobowych lub podać dodatkowe informacje w postaci np. danych kontaktowych. Pola te nie są obowiązkowe do wypełnienia (lub zaznaczenia). W deklaracji PIT-37 w polu 147 wpisujemy nr KRS (0000028676), a w polu 148 wpisujemy obliczoną kwotę 1,5% z podatku. Dodatkowe informacje możemy podać w polach: 149 (cel szczegółowy, subkonto podopiecznego), 150 (zgoda na przekazanie danych kontaktowych), 151 (adres e-mail i/lub nr telefonu).

Czy firmy mogą przekazać nam 1,5%?

1,5% podatku mogą przekazać nie tylko podatnicy płacący podatek dochodowy od osób fizycznych i podatnicy opodatkowani ryczałtem, ale także jednoosobowe działalności gospodarcze, korzystające z 19% stawki podatku. Spółki i przedsiębiorstwa państwowe nie mogą przekazywać 1,5% podatku.

Kiedy środki są przekazywane na konto Fundacji?

Środki zebrane z 1,5% podatku podatnika, który wskazał naszą Fundację w swoim zeznaniu rocznym, w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania przez podatnika wpływają na konto naszej organizacji.

Jak możesz pomóc?

 

Przelewem bankowym – ustaw polecenie zapłaty na konto bankowe Fundacji. Nr konta głównego (pacjenci Hospicjum Domowego i inne działania statutowe):

Nr konta: 82 1240 1558 1111 0000 0847 0410

Bank PKO SA oddział Nowy Sącz

KRS: 0000028676

Wpłaty poprzez media

 

Przekazując datki możesz użyć przycisku “Wesprzyj nas”, by skorzystać z możliwości wpłat za pomocą serwisu SiePomaga. Możesz wybrać wysokość wpłaty lub ustalić ją indywidualnie. 

 

W razie pytań - prosimy o kontakt